bez-C2-A0tytu-C5-82u9

Pułapka Pajutów ze spadającym ciężarem

Bardzo prosta i szybka pułapka do zabijania małych zwierząt, podobno wymyślili i używali jej Pajuci.Ciężar opiera się na kołku, który przechodzi przez widełki ( można je wbić w ziemię). Na końcu jest dowiązany sznurek,  prowadzi on do krótkiego patyczka do którego jest przywiązany i  owinięty o dolną część rozwidlonego patyka. Trzeci patyk na którym powinna być przynęta robi za spust. Z jednej strony jest zaparty o krótki patyczek przeciwdziałając odkręceniu się sznurka  i zwolnieniu podpórki. Z drugiej strony jest zaparty o kawałek wbitego w ziemię kołeczka lub jeśli nasz ciężar jest dość krótki to bezpośrednio o niego. Przy pobieraniu przynęty następuje  poruszeniu spustu, ciężar spad i zabija zwierzę.

 Zalety tej konstrukcji to prostota , czuły spust i  możliwość wykonania bez pomocy narzędzi.
Tego typu pułapki potrzebują ciężaru o wadze pięciokrotnie większej niż zwierze które chcesz zabić.

5 myśli na temat “Pułapka Pajutów ze spadającym ciężarem”

  1. Patyczek w którym klinuje się spust (ten wbity w ziemię pod pułapką) powinien być niemal całkowicie wbity w ziemię. Inaczej opadający ciężar np. kłoda może w dużej mierze uderzyć z impetem w niego a nie w ofiarę.

  2. Generalnie zanim sie cos stwierdzi lepiej to wyprobowacm bo inaczej czlowiek moze sie osmieszyc.Przez dziesieciolecia jak nie setki lat ten typ pulapk byl stosowany do wylapywania malych zwierzat pokroju szczura czy wiewiurki.

  3. zdjecia sa niewyrazne. mysle, ze powinienes zrobic rysunek. albo dodac strzalki.
    generalnie na szczury chyba to by nie dzialalo.

    Yoi

Dodaj komentarz